Rekreačná 17

Piešťany 921 01

Zavolajte nám

+421 948 602 702

Sledujte nás:

Služby

Regeneračné služby pre Vás

Objavte silu tepla a chladu v Linea Centre!

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - kryokomora

Kryoterapia

Najúčinnejšia forma regenerácie, zvyšovania výkonnosti. Celotelová kryokomora, kde je neustále -110°C. Poskytujeme služby aj lokálnej kryoterapie.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - fyzioterapia

Fyzioterapia

Určená pre každého, kto má problémy s pohybovým aparátom a pociťuje bolesti, je po operácií alebo potrebuje rehabilitovať v dôsledku úrazu. Nielen pre športovcov.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY

Wellness

Objavte svet oddychu a relaxu. Moderné priestory v krásnom prostredí s možnosťou relaxácie aj na vonkajších lehátkach v uzavretom prostredí prírody.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - masáž

Masáže a zábaly

Doprajte svojmu telu zaslúžený relax po každodennej námahe. Pri klasickej, zdravotnej či reflexnej masáži vás čaká dokonalé uvoľnenie aké si zaslúžite.

Kryoterapia

Kryoterapia alebo liečba chladom je moderná liečebno-regeneračná metóda, počas ktorej je ľudské telo vystavené extrémne nízkym teplotám. V ľudskom organizme dochádza pri pôsobení extrémneho chladu k zmenám, ktoré majú pre človeka pozitívny efekt.

Kryoterapia pomáha liečiť mnohé diagnózy z oblasti reumatológie, ortopédie, fyzioterapie, dermatológie, chirurgie, pediatrie či neurológie.

Pred vstupom

Pred vstupom do kryokomory obdržíte za poplatok toto oblečenie: ochranné rúško, dreváky, bavlnené šortky, rukavice, čelenku na uši a u žien aj bavlnené tričko. Klient si môže vybrať obľúbenú pesničku počas pobytu v kryokomore a ochotný personál ho vyfotografuje priamo v komore, alebo pre ňou.

Počas procedúry

Po krátkej adaptácii v predsieni s teplotou -50 °C (odporúča sa 30 sekúnd) sa prechádza do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu až -110°C. Pobyt v liečebnej komore trvá 2-3 minúty. Čas v nej je vhodné stráviť pomalou chôdzou. V komore treba dýchať pomaly a plytko cez ochranné rúško.

Po opustení kryokomory

Na fázu schladenia nadväzuje po opustení kryokomory etapa zvýšenej fyzickej záťaže prostredníctvom pohybových aktivít v miestnosti vybavenej stacionárnymi bicyklami. Pohybové aktivity sa odporúča aplikovať 10 až 15 minút.

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - kryokomora

Účinky kryoterapie

Uľavuje od bolesti

Pomáha liečiť a znižovať bolesti chrbtice, kĺbov, svalov aj ochorenia medzistavcových platničiek. Zlepšuje funkcie a pohyblivosť postihnutých kĺbov a svalov, pomáha pri liečbe Osteoporózy.

Posilňuje imunitu

Liečba chladom významne stimuluje imunitný systém, a to zvýšením bielych krviniek T-lymfocitov. Taktiež spúšťa detoxikačné procesy organizmu.

Urýchľuje regeneráciu

Kryoterapia je obzvlášť prospešná pre športovcov. Pomáha pri zvyšovaní výkonnosti, kondície, regenerácie pred a po športových výkonoch a pri regenerácii poúrazových stavov.

Pôsobí protizápalovo

Počas terapie sa zvyšuje produkcia protizápalových hormónov (kortikosteroidov), ktoré podporujú regeneráciu a liečia zápalové procesy v ľudskom tele. Je vhodná napr. pri reumatoidnej artitíde, reumatickej horúčke, dne.

Pomáha pri neurologických problémoch

Pacienti so Sklerózou multiplex, s migrénami a bolesťami hlavy hovoria o zmierňovaní príznakov ich ochorenia, znižuje sa počet a závažnosť záchvatov po absolvovaní terapie v kryokomore.

Zmierňuje kožné ochorenia

Ekzémy, psoriáza, atopická dermatitída ustupujú.

Zlepšuje psychickú pohodu

Počas celotelovej kryoterapie telo vylučuje endorfíny, známe ako hormóny šťastia, tie pomáhajú zmierňovať depresívne a úzkostné stavy. Návštevníkom kryokomory sa zlepšuje spánok a cítia sa osviežujúco.

Má kozmetický efekt

Vypína pokožku, omladzuje, posilňuje odolnosť a kvalitu pokožky celého tela, odstraňuje celulitídu, napomáha pri chudnutí a znižovaní hmotnosti.

Pozitívne vplýva na alergie

Zmierňuje prejavy alergie, alergickej nádchy, bronchitídy.

Naše odporúčania

 • Do komory vstupujte uvoľnený a pozitívne naladený! 🙂
 • Pred vstupom odložte okuliare, všetky šperky, hodinky, či všetko kovové, čo by Vám v samotnej komore mohlo zavadzať.
 • V prípade, že máte zdravotný problém, pri ktorom ste si nie istý, či môžete absolvovať terapiu chladom, neváhajte nás s požiadavkou vopred kontaktovať alebo kontaktujte svojho lekára.
 • Liečba chladom významne stimuluje imunitný systém, a to zvýšením bielych krviniek T-lymfocitov. Taktiež spúšťa detoxikačné procesy organizmu.
 • Dodržujte čas a pravidlá kryoterapie, o ktorých vás informoval vyškolení personál.

Vhodný počet procedúr sa zohľadňuje podľa povahy problému a podľa priebehu samotnej terapie. Odporúčame absolvovať minimálne 8-10 vstupov najlepšie každý deň po sebe alebo každý druhý deň, dvakrát ročne.

 
 
 
 

Prax a hlavne naše skúsenosti ukazujú, že pre dosiahnutie maximálneho a trvalejšieho účinky je potrebné absolvovať vstupy do kryokomory 10 až 20 krát v jednej kúre a túto kúru zopakovať niekoľkokrát ročne a to hlavne pri ochoreniach pohybového aparátu.

Odporúčaný liečebný čas v kryokomore je 2 – 3 minúty. Pri úplnej prvej návšteve je vhodné ostať kratší časový interval 1 – 1,5 minúty a postupne pri ďalších opakovaných návštevách čas navyšovať až do 3 minút. 

Kontraindikácie

Niekoľkoročné skúsenosti viedli k definovaniu obmedzení, pre ktoré nie je možné absolvovať liečbu kryoterapiou:

 • neliečený vysoký krvný tlak stabilne s hodnotami nad 160/110 mm/Hg,
 • akútne zápalové, horúčkovité a infekčné stavy
 • poruchy prekrvenia, Raynaudov syndróm
 • akútne srdcovocievne ochorenia, ľudia s kardiostimulátorom, stavy po embóliach
 • onkologické ochorenia
 • ťažké formy astmy
 • ťažká anémia
 • alergia na chlad
 • epilepsia
 • klaustrofóbia
 • gravidita
 • cukrovka
 
 
 
 

Lokálna kryoterapia

Princípom lokálnej kryoterapie je zníženie teploty postihnutých tkanív, kĺbov, svalov, šliach v čo najkratšom čase. Čas zákroku je od 3 až do 5 minút, záleži od veľkosti postihnutého miesta.

Pre lokálnu kryoterapiu využívame zariadenie Cryo 6, ktoré je navrhnuté pre cielenú a efektívnu liečbu bolesti, zniženie opuchov, zlepšenie pohyblivosti kĺbov, ako aj relaxáciu svalového tonusu a má protizápalový účinok. Mrazivý vzduch -30 °C vyvoláva v postihnutej oblasti výrazné prekrvenie a naštartovanie hojivých procesov.

 • vyvrtnutý členok
 • natiahnutý sval alebo šľacha
 • tenisový lakeť, golfový lakeť
 • pooperačné opuchy
 • poúrazové bolestivé miesta
 • kožné ochorenia
 • popáleniny
 • zápaly

Účinok terapie sa zvyčajne prejaví po 4-5 opakovaniach. Na rozdiel od celotelovej kryoterapie, lokálnu je možné aplikovať viac krát, 3-krát denne so 4-hodinovým odstupom. Zároveň ju doporučujeme kombinovať spolu so vstupom do kryokomory. Po úrazoch či operáciach netreba čakať s aplikáciou, jej účinok je ideálny ešte v prvotnej fáze opuchu, zápalu

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY

Fyzioterapia

Fyzioterapia je v súčasnosti rýchlo rozvíjajúcim sa dynamickým odvetvím. V rámci tohto oboru Vám vieme poskytnúť profesionálne služby v našej súkromnej fyzioterapeutickej ambulancii.

Základňa našej klientely neustále rastie aj vďaka rastúcemu povedomiu a poznateľnosti celej šírky potenciálu odboru fyzioterapie v očiach laickej verejnosti. Našimi typickými klientami sú ľudia po operačných stavoch, po úrazoch alebo s bolestivými stavmi, ľudia s ortopedickými, neurologickými aj reumatickými ochoreniami. Silný dôraz kladieme aj na prevenciu a edukujeme klientov, aby práve preventívnu starostlivosť nezanedbávali.

Garantujeme Vám, že u nás nikdy nečakáte, starostlivosť od fyzioterapeuta Vám poskytneme vždy vo vopred stanovenom termíne, v presne rezervovaný čas a deň!

Bližšie informácie o fyzioterapeutických službách ambulancie nájdete tu:

Špecializovaná fyzioterapeutická vstupná diagnostika je prvým a nevyhnutným stretnutím klienta s fyzioterapeutom pri riešení jeho zdravotného problému a pre ďalšiu prácu s ním.
Zistením príčiny a rozsahu problému dokážeme pomôcť a navrhnúť cielenú terapiu. Diagnostika u nás je podrobná, komplexná s vysokým individuálnym prístupom a s ohľadom na dostatočný časový priestor.
Vyšetrenie prebieha najprv rozhovorom s pacientom a následne pomocou kineziologických postupov a štandardných testov fyziaterapeut zhodnotí funkčné poruchy a pohybový potenciál klienta.
Na základe odobranej anamnézy vypracujeme diagnózu aj vo forme písomnej správy, stanovíme fyzioterapeutický plán a vhodné liečebné metódy s cieľom zmierniť až odstrániť bolesť a prinavrátiť stratenú pohybovú vitalitu, naučíme klienta predchádzať zdravotným problémom pohybového systému. 
Konzultácia a otázky klienta počas vyšetrenia aj samotnej liečby sú samozrejmosťou.
Typ: Ak klient absolvoval pred diagnostikou u nás lekárske alebo iné zdravotné vyšetrenie svojho zdravotného problému, doporučujeme priniesť záznamy z nich so sebou k nahliadnutiu.

Individuálne cvičenia s fyzioterapeutom podľa navrhnutého plánu v rôznych časových úsekoch. Kinezioterapia je forma rehabilitácie, ktorú fyzioterapeut určí na základe konkrétnej diagnózy. Časový interval jednotlivých cvičení je  podľa potreby 30 minút, 45 minút, či 60 minút.

Manuálne mobilizovanie kĺbneho systému chrbtice, rebier, koreňových a periférnych kĺbov s cieľom prinavrátiť ich pohyblivosť a flexibilitu.Tieto techniky sa využívajú aj pri zraneniach.

Pasívno/aktívny postup cielený na relaxáciu svalstva so zvýšeným napätím a skrátenej dĺžke. Postizometrická relaxácia sa najčastejšie využíva v prípade uvoľnenia svalového skrátenia /ohýbače bedrového kĺbu).

Manuálna/Aktívna dekompresia chrbtice a kĺbneho systému pri akútnych bolestivých stavoch.

Terapeutický postup cielený na uvoľnenie svalového a fasciálneho tkaniva s cieľom zníženia bolesti a zlepšenia funkcie pohybového aparátu. Myofasciálne techniky sa okrem ineho veľmi osvedčujú pri riešení syndrómu karpálneho tunela a pri migrénach.

Súbor masážnych hmatov, ktorým  fyzioterapeut uvoľnuje povrchové štruktúry mäkkého tkaniva. Cieľ je uvoľniť napätie, zníženie bolesti, urýchlenie toku lymfy a mobilizovanie jazvy. Mäkké techniky sa v praxi využívajú v prípade ošetrenia jazvy alebo uvoľnenia bolestivého stavu krčnej chrbtice.

Kombinácia manuálnych techník spojená s diagnostikou lokálneho problému.

Masáž vykonávaná fyzioterapeutickým pracovníkom s cieľom znížiť pocit bolesti či napätia alebo tuhosti pohybového aparátu. Je to možná voľba regeneračnej masáži po športovom výkone. Cieľom liečebnej masáže je zníženie svalového napätia a bolestivosti lumbálnej časti chrbtice.

Ide o doplnkovú rehabilitačnú metódu so širokým využitím. Používané sú dva typy tapingov. Klasický pevný tape je používaný najmä športovcami. Účelom pevných pásikov je spevniť namáhané miesto a chrániť ho pred deštruktívnymi zmenami. Kineziotaping – je druhá možná tapingová metóda vykonávaná pomocou pružných lepiacich pásikov. Cieleným lepením pásikov môžeme zmierniť bolesť v svaloch, kĺboch a súčasne liečiť zápal, redukovať opuch a tiež funguje ako korekcia pre nesprávne pohybové stereotypy.

Aplikácia suchej ihly je veľmi účinná a rýchla úľava od bolesti. Suchú ihlu aplikujeme do svalového tkaniva v prípade bolestivého bodu, svalového preťaženia a prenesenej bolesti. Aplikácia suchej ihly prebieha vpichnutím veľmi tenkej ihly do svalu, na približne minútu. Po vybratí ihly nasleduje krátke natiahnutie svalu. Cieľom aplikácie suchej ihly je uvoľnenie bolestivého bodu. Suchá ihla sa aplikuje napríklad pri bolesti trapézového svalu s prenesenou bolesťou do hlavy alebo ruky.

Wellness

Regeneračné centrum Linea spĺňa aj tie najnáročnejšie predpoklady pre kvalitnú regeneráciu. Nachádza sa v tichej lokalite Lodenica, kde je obklopená lesoparkom mimo automobilového ruchu. 

Samozrejmosťou je plachta a uterák pri každom vstupe zdarma ako aj pitný režim napr. citronáda alebo mineralizovaná voda a malá zdravá sladkosť – voľne dostupný hroznový cukor, bylinkové cukríky, či misa s ovocím. Klientom nemeriame čas náramkom a čas potrebný na prezlečenie, sprchu nezapočítavame klientom do celkového času stráveného vo wellnesse.

Fínska sauna

Saunovanie v tradičnej fínskej saune má blahodárne účinky a preukázateľný pozitívny vplyv na zdravie človeka. Saunovaním je možné liečiť problémy s dýchacími cestami, kožnými ochoreniami. Prináša očistu a relax, osviežuje telo a myseľ a napomáha k telesnej a psychickej rovnováhe. Je vybavená výkonnou a spoľahlivou pecou Harvia Vega Pro od fínskeho výrobcu.

Infra sauna

Infrasauna je drevená kabína vybavená žiaričmi, ktoré vyžarujú infračervené paprsky. Toto žiarenie prirodzene preniká do tkanív až do hĺbky 4 cm, čím ukľudní a uvoľní svaly. Toto teplo je omnoho mäkkšie než u klasickej sauny. V našej infra saune máme 6 ks infra žiaričov PhilipsVitae.

Ochladzovací bazén

Pri saunovom kúpeli pôsobia na telo striedavo výkyvy tepla a chladu. Tým sa vyvolajú mnohostranné reakcie organizmu. Silný účinok tepla v priestore sauny dáva podnet na rozširovanie ciev v pokožke a na silné potenie. Hoci rýchle vyparovanie potu ochladzuje pokožku, stúpne teplota vo vnútri tela o cca 1° C a v pokožke o cca 10° C. Tým sa podporuje tvorenie obranných látok voči infektom.

Oddychová miestnosť

Relax a načerpanie nových síl je dôležitou súčasťou života. Práve preto sú naše priestory určené na oddych navrhnuté precízne.

Vírivka

Vírivka vám poskytne relaxáciu pomocou bublinkovej masáže a hydromasážnych trysiek. Urýchľuje dobu zotavenia po cvičení tým, že poskytuje uvoľnenie svalov, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak. Upokojuje kĺby a zvyšuje našu schopnosť voľného pohybu (pomáha vám vyhnúť sa chronickým zraneniam, ktoré vám môžu zabrániť v ďalšom pohybe). Podporuje schopnosť udržať vašu myseľ jasnú a jej zameranie na dosiahnutie cieľov súvisiacich s chudnutím. Znižuje psychický stres a zmierňuje riziká nespavosti, tie ako je známe, môžu súvisieťaj s vysokou hmotnosťou. Bolo preukázané, že vírivá vaňa vám pomáha pri boji s chorobami, vrátane cukrovky, artritídy a ďalších, ktoré vám tiež môžu zabrániť dosiahnuť zdravú váhu.

Na dezinfekciu a úpravu vody nepoužívame Chlór ale Aktívny kyslík - tento prostriedok jemne dezinfikuje, voda vo vírivke je prirodzenejšia, príjemnejšia, bez zápachu a šetrná ku pokožke, vlasom aj k životnému prostrediu.

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - sauna
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - masáž

Masáže a zábaly

Všetky informácie o masážnych službách a zábaloch nájdete tu:

Najobľúbenejšia a najčastejšie žiadaná procedúra. Jej cieľom je priaznivo ovplyvniť zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie  a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu. Upravuje spánok, pôsobí relaxačne a pomáha uvoľňovať psychické napätie.Pravidelná masáž má nielen preventívny ale aj liečebný účinok. Ku dobrej masáži patrí príjemná relaxačná hudba a aromatický olej.

Špeciálna hmatová technika zameraná na manuálny lymfatický systém. Hmaty sa vykonávajú pomaly, dôkladne a jemne na koži a podkoží. Priaznivo ovplyvňujú  lymfatický systém a regionálne uzliny. Lymfatická masáž napomáha telu zbaviť sa vzniknutých opuchov, toxínov, posilňuje imunitu a odporúča sa aj pri redukcii hmotnosti. Po masáži treba dbať na kľud a zvýšený pitný režim.

Pri tejto masáži zasahujeme prakticky všetky tkanivové vrstvy dosiahnuteľné z povrchu tela. Podstata segmentovej techniky spočíva v rozpracovaní reflexných zmien v koži, podkoží, fasciach a svaloch ako aj na perioste. Táto technika sa využíva na rýchle odstránenie bolesti. Najčastejšie sa využíva pri neurologických ochoreniach, ochoreniach chrbtice a kĺbov.

Špeciálna masáž, pri ktorej pomaly zosilňujeme intenzitu tlaku alebo trenia na chodidle s úmyslom vyvolať odozvu v iných častiach tela. 

Masáž robíme rovnako ako klasickú masáž, na povrchu tela. Masírujeme aj pomocou lávových kameňov. 5-10min pred koncom masáže kamene necháme položené na tele.

Liečebná technika, založená na aplikácii podtlaku na malé  oblasti povrchu tela. Dochádza pri nej k intenzívnemu prekrveniu povrchu tela.

Pri termozábale lokálne využívame účinky suchého tepla na uvoľnenie svalového napätia ideálne pred zvolenou terapiou, napr. masážou. Odporúčame preto kombinovať s niektorou z našich masáži.

Je účinným typom lokálnej termoterapie. Táto procedúra využíva dlhú tepelnú zotrvačnosť kvalitnej rašeliny. Odporúča sa hlavne pri liečbe bolestiach kĺbov a chrbtice, reumatických ochoreniach, svalových kontraktúrach ale aj ochoreniach dýchacích ciest.

Odporúčame hlavne pre priaznivé účinky čokolády na pokožku. Pokožku zhydratuje, omladí a zjemní. Čokoládovým zábalom do pokožky prenikajú vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Zábal je pripravený zo 100% čokolády zmiešanej s mandľovým olejom. 

Je ideálnym pomocníkom pri vylepšovaní vzhľadu a stavu pokožky. Zábal silne prehrieva a prekrvuje. Používa sa pri celulitíde, kde sa nanáša na indikované miesta, zabalí sa do fólie a prikryje dekou. Teplo zvyšuje účinky. Pri aplikácii na chrbát hlboko prehrieva a zmierňuje bolesti.

Je určený predovšetkým pri vyčerpaní organizmu a slabosti v dôsledku stresu, stárnutia alebo ochorenia, pri napätí a stavoch nekľudu. Medový zábal má značné detoxikačné účinky, odstraňuje z tela nahromadené toxíny z potravín, liekov a znečisteného životného prostredia. Na zábal používame pravý včelí med.

Referencie

Spokojnosť všetkých klientov je pre nás nesmierne dôležitá. O to viac nás teší odporúčanie, pozitívna spätná väzba ako i poďakovanie zo strany našich klientov.

Boris Godál Futbalista, hráč roka 2017-2018 Slovenskej Ligy

"Som nadšený, že v mojej blízkosti sa vybudovalo takéto komplexné zariadenie. Využijeme aj s rodinkou."

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - Jozef Metelka
Jozef Metelka Cestný a dráhovvý cyklista, zlatý paralympijský medailista

"Príjemné prostredie a profesionálny prístup terapeutov sú značkou Regeneračného centra Linea."

Pavol Sedlák Bývalý slovenský futbalový reprezentant, aktuálne futbalový tréner

"Fyzioterapia je jeden z kľúčov k úspešnej kariére, preto som sa zveril do rúk odborníkov Regeneračného centra Linea."

  0 +

  Rokov skúseností

  0 +

  Klientov

  0 +

  Procedúr

  0 +

  Odborného personálu

  Otváracie hodiny

  Fyzioterapeutická ambulancia

  Pondelok
  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok

  Kryoterapia

  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok
  Sobota

  Wellness

  Utorok - Nedeľa

  Masáže a zábaly

  Utorok - Sobota

  Regeneračné centrum Linea

  Rezervujte si termín Vašej návštevy

  Regeneračné centrum Linea v Piešťanoch využíva aktuálne trendy a najmodernejšie technológie pre čo najefektívnejšiu formu regenerácie vášho tela.

  Regeneračné centrum Linea © 2021.

  Rezervujte
  si termín

  Nechajte nám Vaše
  údaje a my sa Vám ozveme

  POZOR OZNAM

  milí klienti

  Regeneračné centrum Linea ukončilo svoju činnosť k 30.4.2023 na všetkých doteraz poskytovaných službách a to zdravotnej starostlivosti v oblasti fyzioterapie, kryoterapie a službách wellnessu a masáži.

  Chceme sa vám úprimne poďakovať za vašu priazeň a dôveru, ktorú ste vložili do nás počas našej existencie.

  Budeme radi, ak nás budete sledovať a podporovať aj pri našich nových projektoch, ktoré môžete sledovať aj na webových stránkach: bytypiestany.sk a novyhlohovec.sk.