Rekreačná 17

Piešťany 921 01

Zavolajte nám

+421 948 602 702

Sledujte nás:

Celotelová a lokálna kryoterapia

Kryoterapia

Kryoterapia alebo liečba chladom je moderná liečebno-regeneračná metóda, počas ktorej je ľudské telo vystavené extrémne nízkym teplotám. V ľudskom organizme dochádza pri pôsobení extrémneho chladu k zmenám, ktoré majú pre človeka pozitívny efekt.

Kryoterapia pomáha liečiť mnohé diagnózy z oblasti reumatológie, ortopédie, fyzioterapie, dermatológie, chirurgie, pediatrie či neurológie.

Pred vstupom

Pred vstupom do kryokomory obdržíte za poplatok toto oblečenie: ochranné rúško, dreváky, bavlnené šortky, rukavice, čelenku na uši a u žien aj bavlnené tričko. Klient si môže vybrať obľúbenú pesničku počas pobytu v kryokomore a ochotný personál ho vyfotografuje priamo v komore, alebo pre ňou.

Počas procedúry

Po krátkej adaptácii v predsieni s teplotou -50 °C (odporúča sa 30 sekúnd) sa prechádza do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu až -110°C. Pobyt v liečebnej komore trvá 2-3 minúty. Čas v nej je vhodné stráviť pomalou chôdzou. V komore treba dýchať pomaly a plytko cez ochranné rúško.

Po opustení kryokomory

Na fázu schladenia nadväzuje po opustení kryokomory etapa zvýšenej fyzickej záťaže prostredníctvom pohybových aktivít v miestnosti vybavenej stacionárnymi bicyklami. Pohybové aktivity sa odporúča aplikovať 10 až 15 minút.

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - kryokomora

Účinky kryoterapie

Uľavuje od bolesti

Pomáha liečiť a znižovať bolesti chrbtice, kĺbov, svalov aj ochorenia medzistavcových platničiek. Zlepšuje funkcie a pohyblivosť postihnutých kĺbov a svalov, pomáha pri liečbe Osteoporózy.

Posilňuje imunitu

Liečba chladom významne stimuluje imunitný systém, a to zvýšením bielych krviniek T-lymfocitov. Taktiež spúšťa detoxikačné procesy organizmu.

Urýchľuje regeneráciu

Kryoterapia je obzvlášť prospešná pre športovcov. Pomáha pri zvyšovaní výkonnosti, kondície, regenerácie pred a po športových výkonoch a pri regenerácii poúrazových stavov.

Pôsobí protizápalovo

Počas terapie sa zvyšuje produkcia protizápalových hormónov (kortikosteroidov), ktoré podporujú regeneráciu a liečia zápalové procesy v ľudskom tele. Je vhodná napr. pri reumatoidnej artitíde, reumatickej horúčke, dne.

Pomáha pri neurologických problémoch

Pacienti so Sklerózou multiplex, s migrénami a bolesťami hlavy hovoria o zmierňovaní príznakov ich ochorenia, znižuje sa počet a závažnosť záchvatov po absolvovaní terapie v kryokomore.

Zmierňuje kožné ochorenia

Ekzémy, psoriáza, atopická dermatitída ustupujú.

Zlepšuje psychickú pohodu

Počas celotelovej kryoterapie telo vylučuje endorfíny, známe ako hormóny šťastia, tie pomáhajú zmierňovať depresívne a úzkostné stavy. Návštevníkom kryokomory sa zlepšuje spánok a cítia sa osviežujúco.

Má kozmetický efekt

Vypína pokožku, omladzuje, posilňuje odolnosť a kvalitu pokožky celého tela, odstraňuje celulitídu, napomáha pri chudnutí a znižovaní hmotnosti.

Pozitívne vplýva na alergie

Zmierňuje prejavy alergie, alergickej nádchy, bronchitídy.

Naše odporúčania

 • Do komory vstupujte uvoľnený a pozitívne naladený! 🙂
 • Pred vstupom odložte okuliare, všetky šperky, hodinky, či všetko kovové, čo by Vám v samotnej komore mohlo zavadzať.
 • V prípade, že máte zdravotný problém, pri ktorom ste si nie istý, či môžete absolvovať terapiu chladom, neváhajte nás s požiadavkou vopred kontaktovať alebo kontaktujte svojho lekára.
 • Dodržujte čas a pravidlá kryoterapie, o ktorých vás informoval vyškolení personál.

   

Vhodný počet procedúr sa zohľadňuje podľa povahy problému a podľa priebehu samotnej terapie. Odporúčame absolvovať minimálne 8-10 vstupov najlepšie každý deň po sebe alebo každý druhý deň, dvakrát ročne.

 
 
 
 

Prax a hlavne naše skúsenosti ukazujú, že pre dosiahnutie maximálneho a trvalejšieho účinky je potrebné absolvovať vstupy do kryokomory 10 až 20 krát v jednej kúre a túto kúru zopakovať niekoľkokrát ročne a to hlavne pri ochoreniach pohybového aparátu.

Odporúčaný liečebný čas v kryokomore je 2 – 3 minúty. Pri úplnej prvej návšteve je vhodné ostať kratší časový interval 1 – 1,5 minúty a postupne pri ďalších opakovaných návštevách čas navyšovať až do 3 minút. 

Kontraindikácie

Niekoľkoročné skúsenosti viedli k definovaniu obmedzení, pre ktoré nie je možné absolvovať liečbu kryoterapiou:

 • neliečený vysoký krvný tlak stabilne s hodnotami nad 160/110 mm/Hg,
 • akútne zápalové, horúčkovité a infekčné stavy
 • poruchy prekrvenia, Raynaudov syndróm
 • akútne srdcovocievne ochorenia, ľudia s kardiostimulátorom, stavy po embóliach
 • onkologické ochorenia
 • ťažké formy astmy
 • ťažká anémia
 • alergia na chlad
 • epilepsia
 • klaustrofóbia
 • gravidita
 • cukrovka
 
 
 
 

Lokálna kryoterapia

Princípom lokálnej kryoterapie je zníženie teploty postihnutých tkanív, kĺbov, svalov, šliach v čo najkratšom čase. Čas zákroku je od 3 až do 5 minút, záleži od veľkosti postihnutého miesta.

Pre lokálnu kryoterapiu využívame zariadenie Cryo 6, ktoré je navrhnuté pre cielenú a efektívnu liečbu bolesti, zniženie opuchov, zlepšenie pohyblivosti kĺbov, ako aj relaxáciu svalového tonusu a má protizápalový účinok. Mrazivý vzduch -30 °C vyvoláva v postihnutej oblasti výrazné prekrvenie a naštartovanie hojivých procesov.

 • vyvrtnutý členok
 • natiahnutý sval alebo šľacha
 • tenisový lakeť, golfový lakeť
 • pooperačné opuchy
 • poúrazové bolestivé miesta
 • kožné ochorenia
 • popáleniny
 • zápaly

Účinok terapie sa zvyčajne prejaví po 4-5 opakovaniach. Na rozdiel od celotelovej kryoterapie, lokálnu je možné aplikovať viac krát, 3-krát denne so 4-hodinovým odstupom. Zároveň ju doporučujeme kombinovať spolu so vstupom do kryokomory. Po úrazoch či operáciach netreba čakať s aplikáciou, jej účinok je ideálny ešte v prvotnej fáze opuchu, zápalu

Referencie

Spokojnosť všetkých klientov je pre nás nesmierne dôležitá. O to viac nás teší odporúčanie, pozitívna spätná väzba ako i poďakovanie zo strany našich klientov.

Boris Godál Futbalista, hráč roka 2017-2018 Slovenskej Ligy

"Som nadšený, že v mojej blízkosti sa vybudovalo takéto komplexné zariadenie. Využijeme aj s rodinkou."

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - Jozef Metelka
Jozef Metelka Cestný a dráhovvý cyklista, zlatý paralympijský medailista

"Príjemné prostredie a profesionálny prístup terapeutov sú značkou Regeneračného centra Linea."

Pavol Sedlák Bývalý slovenský futbalový reprezentant, aktuálne futbalový tréner

"Fyzioterapia je jeden z kľúčov k úspešnej kariére, preto som sa zveril do rúk odborníkov Regeneračného centra Linea."

  0 +

  Rokov skúseností

  0 +

  Klientov

  0 +

  Procedúr

  0 +

  Odborného personálu

  Otváracie hodiny

  Fyzioterapeutická ambulancia

  Pondelok
  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok
  Sobota

  Kryoterapia

  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok
  Sobota

  Wellness

  Utorok - Nedeľa

  Masáže a zábaly

  Utorok - Sobota

  Regeneračné centrum Linea

  Rezervujte si termín Vašej návštevy

  Regeneračné centrum Linea v Piešťanoch využíva aktuálne trendy a najmodernejšie technológie pre čo najefektívnejšiu formu regenerácie vášho tela.

  Regeneračné centrum Linea © 2021.

  Rezervujte
  si termín

  Nechajte nám Vaše
  údaje a my sa Vám ozveme

  POZOR OZNAM

  milí klienti

  Regeneračné centrum Linea ukončilo svoju činnosť k 30.4.2023 na všetkých doteraz poskytovaných službách a to zdravotnej starostlivosti v oblasti fyzioterapie, kryoterapie a službách wellnessu a masáži.

  Chceme sa vám úprimne poďakovať za vašu priazeň a dôveru, ktorú ste vložili do nás počas našej existencie.

  Budeme radi, ak nás budete sledovať a podporovať aj pri našich nových projektoch, ktoré môžete sledovať aj na webových stránkach: bytypiestany.sk a novyhlohovec.sk.