Rekreačná 17

Piešťany 921 01

Zavolajte nám

+421 948 602 702

Sledujte nás:

Fyzioterapeutická ambulancia

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY

Fyzioterapia

Fyzioterapia je v súčasnosti rýchlo rozvíjajúcim sa dynamickým odvetvím. V rámci tohto oboru Vám vieme poskytnúť profesionálne služby v našej súkromnej fyzioterapeutickej ambulancii.

Základňa našej klientely neustále rastie aj vďaka rastúcemu povedomiu a poznateľnosti celej šírky potenciálu odboru fyzioterapie v očiach laickej verejnosti. Našimi typickými klientami sú ľudia po operačných stavoch, po úrazoch alebo s bolestivými stavmi, ľudia s ortopedickými, neurologickými aj reumatickými ochoreniami. Silný dôraz kladieme aj na prevenciu a edukujeme klientov, aby práve preventívnu starostlivosť nezanedbávali.

Garantujeme Vám, že u nás nikdy nečakáte, starostlivosť od fyzioterapeuta Vám poskytneme vždy vo vopred stanovenom termíne, v presne rezervovaný čas a deň!

Bližšie informácie o fyzioterapeutických službách ambulancie nájdete tu:

Špecializovaná fyzioterapeutická vstupná diagnostika je prvým a nevyhnutným stretnutím klienta s fyzioterapeutom pri riešení jeho zdravotného problému a pre ďalšiu prácu s ním.
Zistením príčiny a rozsahu problému dokážeme pomôcť a navrhnúť cielenú terapiu. Diagnostika u nás je podrobná, komplexná s vysokým individuálnym prístupom a s ohľadom na dostatočný časový priestor.
Vyšetrenie prebieha najprv rozhovorom s pacientom a následne pomocou kineziologických postupov a štandardných testov fyziaterapeut zhodnotí funkčné poruchy a pohybový potenciál klienta.
Na základe odobranej anamnézy vypracujeme diagnózu aj vo forme písomnej správy, stanovíme fyzioterapeutický plán a vhodné liečebné metódy s cieľom zmierniť až odstrániť bolesť a prinavrátiť stratenú pohybovú vitalitu, naučíme klienta predchádzať zdravotným problémom pohybového systému. 
Konzultácia a otázky klienta počas vyšetrenia aj samotnej liečby sú samozrejmosťou.
Typ: Ak klient absolvoval pred diagnostikou u nás lekárske alebo iné zdravotné vyšetrenie svojho zdravotného problému, doporučujeme priniesť záznamy z nich so sebou k nahliadnutiu.

Individuálne cvičenia s fyzioterapeutom podľa navrhnutého plánu v rôznych časových úsekoch. Kinezioterapia je forma rehabilitácie, ktorú fyzioterapeut určí na základe konkrétnej diagnózy. Časový interval jednotlivých cvičení je  podľa potreby 30 minút, 45 minút, či 60 minút.

Manuálne mobilizovanie kĺbneho systému chrbtice, rebier, koreňových a periférnych kĺbov s cieľom prinavrátiť ich pohyblivosť a flexibilitu.Tieto techniky sa využívajú aj pri zraneniach.

Pasívno/aktívny postup cielený na relaxáciu svalstva so zvýšeným napätím a skrátenej dĺžke. Postizometrická relaxácia sa najčastejšie využíva v prípade uvoľnenia svalového skrátenia /ohýbače bedrového kĺbu).

Manuálna/Aktívna dekompresia chrbtice a kĺbneho systému pri akútnych bolestivých stavoch.

Terapeutický postup cielený na uvoľnenie svalového a fasciálneho tkaniva s cieľom zníženia bolesti a zlepšenia funkcie pohybového aparátu. Myofasciálne techniky sa okrem ineho veľmi osvedčujú pri riešení syndrómu karpálneho tunela a pri migrénach.

Súbor masážnych hmatov, ktorým  fyzioterapeut uvoľnuje povrchové štruktúry mäkkého tkaniva. Cieľ je uvoľniť napätie, zníženie bolesti, urýchlenie toku lymfy a mobilizovanie jazvy. Mäkké techniky sa v praxi využívajú v prípade ošetrenia jazvy alebo uvoľnenia bolestivého stavu krčnej chrbtice.

Kombinácia manuálnych techník spojená s diagnostikou lokálneho problému.

Masáž vykonávaná fyzioterapeutickým pracovníkom s cieľom znížiť pocit bolesti či napätia alebo tuhosti pohybového aparátu. Je to možná voľba regeneračnej masáži po športovom výkone. Cieľom liečebnej masáže je zníženie svalového napätia a bolestivosti lumbálnej časti chrbtice.

Ide o doplnkovú rehabilitačnú metódu so širokým využitím. Používané sú dva typy tapingov. Klasický pevný tape je používaný najmä športovcami. Účelom pevných pásikov je spevniť namáhané miesto a chrániť ho pred deštruktívnymi zmenami. Kineziotaping – je druhá možná tapingová metóda vykonávaná pomocou pružných lepiacich pásikov. Cieleným lepením pásikov môžeme zmierniť bolesť v svaloch, kĺboch a súčasne liečiť zápal, redukovať opuch a tiež funguje ako korekcia pre nesprávne pohybové stereotypy.

Aplikácia suchej ihly je veľmi účinná a rýchla úľava od bolesti. Suchú ihlu aplikujeme do svalového tkaniva v prípade bolestivého bodu, svalového preťaženia a prenesenej bolesti. Aplikácia suchej ihly prebieha vpichnutím veľmi tenkej ihly do svalu, na približne minútu. Po vybratí ihly nasleduje krátke natiahnutie svalu. Cieľom aplikácie suchej ihly je uvoľnenie bolestivého bodu. Suchá ihla sa aplikuje napríklad pri bolesti trapézového svalu s prenesenou bolesťou do hlavy alebo ruky.

Referencie

Spokojnosť všetkých klientov je pre nás nesmierne dôležitá. O to viac nás teší odporúčanie, pozitívna spätná väzba ako i poďakovanie zo strany našich klientov.

Boris Godál Futbalista, hráč roka 2017-2018 Slovenskej Ligy

"Som nadšený, že v mojej blízkosti sa vybudovalo takéto komplexné zariadenie. Využijeme aj s rodinkou."

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - Jozef Metelka
Jozef Metelka Cestný a dráhovvý cyklista, zlatý paralympijský medailista

"Príjemné prostredie a profesionálny prístup terapeutov sú značkou Regeneračného centra Linea."

Pavol Sedlák Bývalý slovenský futbalový reprezentant, aktuálne futbalový tréner

"Fyzioterapia je jeden z kľúčov k úspešnej kariére, preto som sa zveril do rúk odborníkov Regeneračného centra Linea."

  0 +

  Rokov skúseností

  0 +

  Klientov

  0 +

  Procedúr

  0 +

  Odborného personálu

  Otváracie hodiny

  Fyzioterapeutická ambulancia

  Pondelok
  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok
  Sobota

  Kryoterapia

  Utorok
  Streda
  Štvrtok
  Piatok
  Sobota

  Wellness

  Utorok - Nedeľa

  Masáže a zábaly

  Utorok - Sobota

  Regeneračné centrum Linea

  Rezervujte si termín Vašej návštevy

  Regeneračné centrum Linea v Piešťanoch využíva aktuálne trendy a najmodernejšie technológie pre čo najefektívnejšiu formu regenerácie vášho tela.

  Regeneračné centrum Linea © 2021.

  Rezervujte
  si termín

  Nechajte nám Vaše
  údaje a my sa Vám ozveme

  POZOR OZNAM

  milí klienti

  Regeneračné centrum Linea ukončilo svoju činnosť k 30.4.2023 na všetkých doteraz poskytovaných službách a to zdravotnej starostlivosti v oblasti fyzioterapie, kryoterapie a službách wellnessu a masáži.

  Chceme sa vám úprimne poďakovať za vašu priazeň a dôveru, ktorú ste vložili do nás počas našej existencie.

  Budeme radi, ak nás budete sledovať a podporovať aj pri našich nových projektoch, ktoré môžete sledovať aj na webových stránkach: bytypiestany.sk a novyhlohovec.sk.