Rekreačná 17

Piešťany 921 01

Zavolajte nám

+421 948 602 702

Sledujte nás:

Služby

Regeneračné služby pre Vás

Objavte silu tepla a chladu v Linea Centre!

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - kryokomora

Kryoterapia

Najúčinnejšia forma regenerácie, zvyšovania výkonnosti. Celotelová kryokomora, kde je neustále -110°C. Poskytujeme služby aj lokálnej kryoterapie.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - fyzioterapia

Fyzioterapia

Určená pre každého, kto má problémy s pohybovým aparátom a pociťuje bolesti, je po operácií alebo potrebuje rehabilitovať v dôsledku úrazu. Nielen pre športovcov.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY

Wellness

Objavte svet oddychu a relaxu. Moderné priestory v krásnom prostredí s možnosťou relaxácie aj na vonkajších lehátkach v uzavretom prostredí prírody.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - masáž

Masáže a zábaly

Doprajte svojmu telu zaslúžený relax po každodennej námahe. Pri klasickej, zdravotnej či reflexnej masáži vás čaká dokonalé uvoľnenie aké si zaslúžite.

Kryoterapia

Celotelovú kryoterapiu u nás absolvujete v certifikovanej kryokomore IceLab nemeckej výroby od spoločnosti Zimmer MedizinSysteme, ktorá vyvíja a produkuje špičkové komory na celotelovú kryoterapiu na základe mnohoročných skúseností s liečbou chladom v zhode s normou ISO 13 485.
Na celý priebeh kryoterapie dozerá vyškolený personál, ktorý je v stálom kontakte s klientom vizuálne a pomocou mikrofónu návštevníkov komory usmerní a podporí.
Pred prvým vstupom do komory každý záujemca absolvuje odborné poučenie o kryoterapii, jej účinkoch a priebehu. Obslužný personál zhodnotí možné kontraindikácie u záujemcu formou otázok a v prípade potreby zmeria teplotu či krvný tlak.

Pred vstupom

Pred vstupom do kryokomory obdržíte toto oblečenie: ochranné rúško, dreváky, bavlnené šortky, rukavice, čelenku na uši a u žien aj bavlnené tričko. Klient si môže vybrať obľúbenú pesničku počas pobytu v kryokomore a ochotný personál ho vyfotografuje priamo v komore, alebo pre ňou.

Počas procedúry

Po krátkej adaptácii v predsieni s teplotou -50 °C (odporúča sa 30 sekúnd) sa prechádza do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu až -110°C. Pobyt v liečebnej komore trvá 2-3 minúty. Čas v nej je vhodné stráviť pomalou chôdzou. V komore treba dýchať pomaly a plytko cez ochranné rúško.

Po opustení kryokomory

Na fázu schladenia nadväzuje po opustení kryokomory etapa zvýšenej fyzickej záťaže prostredníctvom pohybových aktivít v miestnosti vybavenej stacionárnymi bicyklami. Pohybové aktivity sa odporúča aplikovať 10 až 15 minút.

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - kryokomora

Účinky kryoterapie

 • Aktívne periférne prekrvenie tela trvajúce niekoľko hodín a dosahujúce štvornásobne vyšších hodnôt než pred kryoterapiou. Tak veľké prekrvenie výrazne zlepšuje metabolizmus tkanív a zrýchľuje vyplavovanie škodlivých produktov metabolizmu (laktát, histamín) obzvlášť v myoskeletárnom systéme. Spôsobuje rýchlejšie hojenie zranení a odstraňovanie pozostatkov zápalu.
 • Subjektívny pocit bezbolestnosti trvajúci 6 – 8 hodín po každej kryoterapii, ktorá umožňuje vyššiu intenzitu a efektivitu rehabilitácie. Faktory znižujúce bolesť po kryoterapii sú: priame pôsobenie chladu na receptory, zníženie rýchlosti vedenia nervových vlákien, efekt na základe pôsobenia Melzackovej vratkovej teórie, zvýšenie hladiny endorfínov a ďalšie.
 • Zníženie svalového tonusu znížením rýchlosti vedenia nervových vlákien, ovplyvnením gama motoneurónov so znížením svalového napätia, ovplyvnením reaktivity Golgiho aparátu a ďalšie.
 • Pôsobenie na psychiku – hladina úzkosti a dráždivosti výrazne klesá, zlepšuje sa rozhodovací proces, pohybová a vizuálna koordinácia, zlepšuje sa presnosť práce a emocionálna kontrola. Zlepšuje sa efektivita, vytrvalosť a odolnosť centrálneho nervového systému voči únave a záťaži, zlepšuje sa presnosť myslenia a orientácie v priestore.
 • Stimulácia hypotalamo-hypofizárnej a nadľadvinkovej hormonálnej rady so zvýšením plazmatických koncentrácií rady hormónov kortikosteroidov, adrenalínu, testosterónu, gonadotropínu a ďalších.
 • Zvyšuje sa odolnosť imunitného systému (zvyšuje sa počet T lymfocytov).
 • Zvýšená látková výmena podmieňuje dokonalejšiu redistribúciu minerálov a vitamínov, čo priaznivo vplýva na pacientov trpiacich osteoporózou. zranení a odstraňovanie pozostatkov zápalu.
 • Vylučovanie hormónov, najmä testosterónu, v priebehu kryoterapie je
  zaujímavé najmä pre športovcov ale aj bežnú mužskú klientelu pretože vplýva aj na zvýšenie potencie a úpravu rôznych druhov sexuálnych
  disfunkcií.
 • Pôsobenie nízkych teplôt zároveň urýchľuje liečbu mäkkého tkaniva a
  kĺbov po úrazoch
  (pomliaždenie s krvným výronom, vyvrtnutie), eliminuje
  krvácanie, analgéziu a opuchy, obmedzuje riziko pretrénovania a
  podporuje svalovú relaxáciu i celkovú biologickú regeneráciu.
 • Súčasné laboratórne výskumy evidentne svedčia o tom, že kryoterapia
  pôsobí pozitívne na imunitný systém a posilňuje tak obranyschopnosť
  organizmu.
  Vytlačením tuku z buniek pri ich stiahnutí chladom a ich
  nasledujúcom prekrvení sa dosahujú úspechy aj pri úpravách celulitídy.
  Všeobecne možno konštatovať, že pobyt v extrémne nízkych teplotách omladzuje, osviežuje a zlepšuje náladu.
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY

Fyzioterapia

Všetky informácie o fyzioterapeutických službách ambulancie nájdete tu:

Špecializovaná fyzioterapeutická vstupná diagnostika je prvým a nevyhnutným stretnutím klienta s fyzioterapeutom pri riešení jeho zdravotného problému a pre ďalšiu prácu s ním.
Zistením príčiny a rozsahu problému dokážeme pomôcť a navrhnúť cielenú terapiu. Diagnostika u nás je podrobná, komplexná s vysokým individuálnym prístupom a s ohľadom na dostatočný časový priestor.
Vyšetrenie prebieha najprv rozhovorom s pacientom a následne pomocou kineziologických postupov a štandardných testov fyziaterapeut zhodnotí funkčné poruchy a pohybový potenciál klienta.
Na základe odobranej anamnézy vypracujeme diagnózu aj vo forme písomnej správy, stanovíme fyzioterapeutický plán a vhodné liečebné metódy s cieľom zmierniť až odstrániť bolesť a prinavrátiť stratenú pohybovú vitalitu, naučíme klienta predchádzať zdravotným problémom pohybového systému. 
Konzultácia a otázky klienta počas vyšetrenia aj samotnej liečby sú samozrejmosťou.
Typ: Ak klient absolvoval pred diagnostikou u nás lekárske alebo iné zdravotné vyšetrenie svojho zdravotného problému, doporučujeme priniesť záznamy z nich so sebou k nahliadnutiu.

Individuálne cvičenia s fyzioterapeutom podľa navrhnutého plánu v rôznych časových úsekoch.

Manuálne mobilizovanie kĺbneho systému chrbtice, rebier, koreňových a periférnych kĺbov s cieľom prinavrátiť ich pohyblivosť a flexibilitu.Tieto techniky sa využívajú aj pri zraneniach.

Pasívno/aktívny postup cielený na relaxáciu svalstva so zvýšeným napätím a skrátenej dĺžke.

Manuálna/Aktívna dekompresia chrbtice a kĺbneho systému pri akútnych bolestivých stavoch.

Terapeutický postup cielený na uvoľnenie svalového a fasciálneho tkaniva s cieľom zníženia bolesti a zlepšenia funkcie pohybového aparátu. Myofasciálne techniky sa okrem ineho veľmi osvedčujú pri riešení syndrómu karpálneho tunela a pri migrénach.

Súbor masážnych hmatov, ktorým  fyzioterapeut uvoľnuje povrchové štruktúry mäkkého tkaniva. Cieľ je uvoľniť napätie, zníženie bolesti, urýchlenie toku lymfy a mobilizovanie jazvy.

Kombinácia manuálnych techník spojená s diagnostikou lokálneho problému.

Masáž vykonávaná fyzioterapeutickým pracovníkom s cieľom znížiť pocit bolesti či napätia alebo tuhosti pohybového aparátu. Je to možná voľba regeneračnej masáži po športovom výkone.

Ide o doplnkovú rehabilitačnú metódu so širokým využitím. Používané sú dva typy tapingov. Klasický pevný tape je používaný najmä športovcami. Účelom pevných pásikov je spevniť namáhané miesto a chrániť ho pred deštruktívnymi zmenami. Kineziotaping – je druhá možná tapingová metóda vykonávaná pomocou pružných lepiacich pásikov. Cieleným lepením pásikov môžeme zmierniť bolesť v svaloch, kĺboch a súčasne liečiť zápal, redukovať opuch a tiež funguje ako korekcia pre nesprávne pohybové stereotypy.

Wellness

Regeneračné centrum Linea spĺňa aj tie najnáročnejšie predpoklady pre kvalitnú regeneráciu. Nachádza sa v tichej lokalite Lodenica, kde je obklopená lesoparkom mimo automobilového ruchu. 

Samozrejmosťou je plachta a uterák pri každom vstupe zdarma ako aj pitný režim napr. citronáda alebo mineralizovaná voda a malá zdravá sladkosť – voľne dostupný hroznový cukor, bylinkové cukríky, či misa s ovocím. Klientom nemeriame čas náramkom a čas potrebný na prezlečenie, sprchu nezapočítavame klientom do celkového času stráveného vo wellnesse.

Fínska sauna

Saunovanie v tradičnej fínskej saune má blahodárne účinky a preukázateľný pozitívny vplyv na zdravie človeka. Saunovaním je možné liečiť problémy s dýchacími cestami, kožnými ochoreniami. Prináša očistu a relax, osviežuje telo a myseľ a napomáha k telesnej a psychickej rovnováhe. Je vybavená výkonnou a spoľahlivou pecou Harvia Vega Pro od fínskeho výrobcu.

Infra sauna

Infrasauna je drevená kabína vybavená žiaričmi, ktoré vyžarujú infračervené paprsky. Toto žiarenie prirodzene preniká do tkanív až do hĺbky 4 cm, čím ukľudní a uvoľní svaly. Toto teplo je omnoho mäkkšie než u klasickej sauny. V našej infra saune máme 6 ks infra žiaričov PhilipsVitae.

Ochladzovací bazén

Pri saunovom kúpeli pôsobia na telo striedavo výkyvy tepla a chladu. Tým sa vyvolajú mnohostranné reakcie organizmu. Silný účinok tepla v priestore sauny dáva podnet na rozširovanie ciev v pokožke a na silné potenie. Hoci rýchle vyparovanie potu ochladzuje pokožku, stúpne teplota vo vnútri tela o cca 1° C a v pokožke o cca 10° C. Tým sa podporuje tvorenie obranných látok voči infektom.

Oddychová miestnosť

Relax a načerpanie nových síl je dôležitou súčasťou života. Práve preto sú naše priestory určené na oddych navrhnuté precízne.

Vírivka

Vírivka vám poskytne relaxáciu pomocou bublinkovej masáže a hydromasážnych trysiek. Urýchľuje dobu zotavenia po cvičení tým, že poskytuje uvoľnenie svalov, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak. Upokojuje kĺby a zvyšuje našu schopnosť voľného pohybu (pomáha vám vyhnúť sa chronickým zraneniam, ktoré vám môžu zabrániť v ďalšom pohybe). Podporuje schopnosť udržať vašu myseľ jasnú a jej zameranie na dosiahnutie cieľov súvisiacich s chudnutím. Znižuje psychický stres a zmierňuje riziká nespavosti, tie ako je známe, môžu súvisieťaj s vysokou hmotnosťou. Bolo preukázané, že vírivá vaňa vám pomáha pri boji s chorobami, vrátane cukrovky, artritídy a ďalších, ktoré vám tiež môžu zabrániť dosiahnuť zdravú váhu.

Na dezinfekciu a úpravu vody nepoužívame Chlór ale Aktívny kyslík - tento prostriedok jemne dezinfikuje, voda vo vírivke je prirodzenejšia, príjemnejšia, bez zápachu a šetrná ku pokožke, vlasom aj k životnému prostrediu.

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - sauna
Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - masáž

Masáže a zábaly

Všetky informácie o masážnych službách a zábaloch nájdete tu:

Najobľúbenejšia a najčastejšie žiadaná procedúra. Jej cieľom je priaznivo ovplyvniť zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie  a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu. Upravuje spánok, pôsobí relaxačne a pomáha uvoľňovať psychické napätie.Pravidelná masáž má nielen preventívny ale aj liečebný účinok. Ku dobrej masáži patrí príjemná relaxačná hudba a aromatický olej.

Špeciálna hmatová technika zameraná na manuálny lymfatický systém. Hmaty sa vykonávajú pomaly, dôkladne a jemne na koži a podkoží. Priaznivo ovplyvňujú  lymfatický systém a regionálne uzliny. Lymfatická masáž napomáha telu zbaviť sa vzniknutých opuchov, toxínov, posilňuje imunitu a odporúča sa aj pri redukcii hmotnosti. Po masáži treba dbať na kľud a zvýšený pitný režim.

Pri tejto masáži zasahujeme prakticky všetky tkanivové vrstvy dosiahnuteľné z povrchu tela. Podstata segmentovej techniky spočíva v rozpracovaní reflexných zmien v koži, podkoží, fasciach a svaloch ako aj na perioste. Táto technika sa využíva na rýchle odstránenie bolesti. Najčastejšie sa využíva pri neurologických ochoreniach, ochoreniach chrbtice a kĺbov.

Špeciálna masáž, pri ktorej pomaly zosilňujeme intenzitu tlaku alebo trenia na chodidle s úmyslom vyvolať odozvu v iných častiach tela. 

Masáž robíme rovnako ako klasickú masáž, na povrchu tela. Masírujeme aj pomocou lávových kameňov. 5-10min pred koncom masáže kamene necháme položené na tele.

Liečebná technika, založená na aplikácii podtlaku na malé  oblasti povrchu tela. Dochádza pri nej k intenzívnemu prekrveniu povrchu tela.

Pri termozábale lokálne využívame účinky suchého tepla na uvoľnenie svalového napätia ideálne pred zvolenou terapiou, napr. masážou. Odporúčame preto kombinovať s niektorou z našich masáži.

Je účinným typom lokálnej termoterapie. Táto procedúra využíva dlhú tepelnú zotrvačnosť kvalitnej rašeliny. Odporúča sa hlavne pri liečbe bolestiach kĺbov a chrbtice, reumatických ochoreniach, svalových kontraktúrach ale aj ochoreniach dýchacích ciest.

Odporúčame hlavne pre priaznivé účinky čokolády na pokožku. Pokožku zhydratuje, omladí a zjemní. Čokoládovým zábalom do pokožky prenikajú vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Zábal je pripravený zo 100% čokolády zmiešanej s mandľovým olejom. 

Je ideálnym pomocníkom pri vylepšovaní vzhľadu a stavu pokožky. Zábal silne prehrieva a prekrvuje. Používa sa pri celulitíde, kde sa nanáša na indikované miesta, zabalí sa do fólie a prikryje dekou. Teplo zvyšuje účinky. Pri aplikácii na chrbát hlboko prehrieva a zmierňuje bolesti.

Je určený predovšetkým pri vyčerpaní organizmu a slabosti v dôsledku stresu, stárnutia alebo ochorenia, pri napätí a stavoch nekľudu. Medový zábal má značné detoxikačné účinky, odstraňuje z tela nahromadené toxíny z potravín, liekov a znečisteného životného prostredia. Na zábal používame pravý včelí med.

0 +

Rokov skúseností

0 +

Klientov

0 +

Procedúr

0 +

Odborného personálu

Referencie

Spokojnosť všetkých klientov je pre nás nesmierne dôležitá. O to viac nás teší odporúčanie, pozitívna spätná väzba ako i poďakovanie zo strany našich klientov.

Boris Godál Futbalista, hráč roka 2017-2018 Slovenskej Ligy

"Som nadšený, že v mojej blízkosti sa vybudovalo takéto komplexné zariadenie. Využijeme aj s rodinkou."

Regeneračné centrum Linea PIEŠŤANY - Jozef Metelka
Jozef Metelka Cestný a dráhovvý cyklista, zlatý paralympijský medailista

"Príjemné prostredie a profesionálny prístup terapeutov sú značkou Regeneračného centra Linea."

Pavol Sedlák Bývalý slovenský futbalový reprezentant, aktuálne futbalový tréner

"Fyzioterapia je jeden z kľúčov k úspešnej kariére, preto som sa zveril do rúk odborníkov Regeneračného centra Linea."

  Otváracie hodiny

  Kryoterapia, Masáže, Wellness

  Pondelok - Piatok
  Sobota

  Fyzioterapeutická ambulancia:

  Pondelok
  Utorok - Štvrtok

  Regeneračné centrum Linea

  Rezervujte si termín Vašej návštevy

  Regeneračné centrum Linea v Piešťanoch využíva aktuálne trendy a najmodernejšie technológie pre čo najefektívnejšiu formu regenerácie vášho tela.

  Regeneračné centrum Linea © 2021.

  Rezervujte
  si termín

  Nechajte nám Vaše
  údaje a my sa Vám ozveme